fbpx
🗓️ Sopyo 2024 Global E-Ticaret Takvimi yayınlandı. Hemen İncele... 📣

Hepsiburada’ da Mağaza Nasıl Açılır?

HepsiBurada.com ‘da nasıl mağaza açılır? Sizden istenilen evraklar ve başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlara yazımız da değindik. Hadi başlıyalım.

Hepsiburada ‘da Mağaza Açmanız İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hepsiburada’da satış yapabilmek için bizden istenen en önemli şart bir firma olmaktır. Hepsiburada bireysel olarak satış yapılmasına izin vermemektedir. Hepsiburada.com sayfasını açıyoruz. Sayfanın en altında bulunan Kurumsal menüsünden Satış Yapmak İstiyorum sekmesine tıklıyoruz ve açılan sayfada Hemen Başvur butonuna ya da bu linke tıklıyoruz.  Karşınıza gelen sayfadaki bilgileri doldurarak (bilgiler içerisinde yer alan e-posta adresi aktif bir adres olmalı çünkü Hepsiburada tüm iletişimi bu mail üzerinden gerçekleştirecektir) üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra yazdığınız e-posta adresine hepsiburada tarafından bir onay maili alacaksınız.

Tüm kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra merchant.hepsiburada.com adresinden Satıcı Portalı Girişi sayfası açılıyor ve bu sayfada yer alan Kullanıcı Adı ve Şifre kısımlarını doldurarak giriş yapıyoruz. Giriş işlemi gerçekleştiğinde otomatik olarak Belge Yönetimi Sayfasına yönlendiriliyoruz. Karşımıza gelen sayfaya gerekli belgelerinizi ve satış sözleşmenizi yükleyerek mağazanızın onaylanması için hepsiburada’ ya belgelerinizi gönderiyorsunuz. Panel üzerinden göndermiş olduğunuz evraklar  “Yüklediğiniz evrak onaylandı, evrağı postalamanız bekleniyor ”  durumuna geldiğinde onaylanan evrağın aslının Hepsiburada.com ofisine postalanması gerekmektedir.

Hepsiburada ‘da Mağaza Açmanız İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

 • Hepsiburada Satıcı Üyelik Sözleşmesi(15 sayfalık satıcı üyelik sözleşmesi)
 • Ek-3 Pazaryeri Satıcı Bilgileri Formu- Kategori Bazlı Komisyon Oranları- Kategori Bazlı
 • Kademeli Barem Listesi(Bu döküman diğer tüm dökümanları eklediğinizde e-postanıza gönderilecek, örnek olanı eklemeyiniz.)
 • Vergi Levhası(En az 1 yıllık vergi lehvası)
 • İmza Sirküleri(Noterden onaylı, güncel tarihli, firma yetkili kişisi/kişileri imza sirküleri)
 • Banka Bilgileri(Hesap adı, hesap numarası, IBAN, hesap bilgileri ve şube bilgileri) – Bu bilgiler firmanın antentli kağıdına veya bir boş a4 kağıta yazılarak imzalanıp kaşelenip yüklenecektir.
 • Faaliyet Belgesi(Bağlı olunan ticaret odasından alınan belge (Şahıs firmaları temin edemiyorsa bu alana vergi levhalarını tekrar yüklemelidir.)
 • Ticaret Sicil Gazetesi(Ticaret sicil gazetesi örneği (Şahıs firmaları temin edemiyorsa bu alana vergi levhalarını tekrar yüklemelidir.)

Hepsiburada ‘da Mağaza Açılışı Ne Kadar Sürer?

Hepsiburada mağaza açılma süresi herkese göre değişiklik göstermektedir. Gönderdiğiniz evraklar Hepsiburada tarafından onaylandıktan sonra mağazanız aktif hale gelmektedir. Bu süreç içerisinde eğer evraklarınız tüm gereklilikleri sağlıyorsa hepsiburada sizinle e-posta ya da telefon aracılığı ile iletişime geçecektir.

Sopyo ile HepsiBurada Entegrasyonu

Bu evrakları tamamlayıp evrak yönetimine gönderdiğiniz takdirde, evraklarınız onay işlemine geçiş yapıyor. Onaylandıktan sonra satış işlemlerine başlayabilirsiniz. Sopyo ile Hepsiburada hesabınızı bağlayıp ürünlerinizi aktarabilirsiniz. Siparişleriniz ve stoklarınız tek bir panelden kolayca kontrol edebilirsiniz.

Sopyo ile kolay ve kusursuz entegrasyon

Pazar yerleri ile sipariş, stok, e-fatura, kargo ve ürün entegrasyonu sağlıyoruz.
Tüm platformları tek bir panel üzerinden çok kolay ve işlevsel bir şekilde yönetin.

Eklenen her ürün kendi e-ticaret sitenizde de yayınlansın.
Sopyo sayesinde bir kaç tık ile ürünleriniz OpencartWooCommerceShopify ve IdeaSoft e-ticaret sitenizde de yayınlansın.

 •  Kullanımı en kolay pazaryeri entegrasyon çözümüyüz.
 •  Dakikalar içerisinde ürünleriniz tüm platformlarda listelensin.
 •  Siparişlerinizi e-fatura ve kargo entegrasyonu sayesinde daha hızlı yönetin.
 •  ERP veya muhasebe yazılımlarınıza entegre oluyoruz.

Benzer Makaleler

 1. HepsiBurada 2021 Komisyon Oranları ve Komisyon Kesinti İşlemi (12)
 2. GittiGidiyor 2021 Komisyon Oranları ve Komisyon Kesinti İşlemi (12)
 3. N11 2021 Komisyon Oranları ve Komisyon Kesinti İşlemi (11.9)
Total
0
Shares