fbpx
🗓️ Sopyo 2024 Global E-Ticaret Takvimi yayınlandı. Hemen İncele... 📣

N11.com ile Api Entegrasyonları Nasıl Yapılır ?

n11 api

Ayarlar menüsü Mağaza Ayarları sekmesinden N11 Ayarları ‘na geliyoruz. N11 API bilgisi almak için n11.com üzerinden mağaza panelimize giriş yapıyoruz. Sağ üst köşede bulunan Hesabım menüsünden API Hesapları sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza API Hesapları ile ilgili olan sayfa geliyor. Buradan Yeni Hesap Oluştur butonuna tıklayarak API hesabımızı oluşturuyoruz. Bu işlemin sonucunda API hesap bilgilerimiz n11.com üzerinde kayıtlı olan e-posta adresinize mail yoluyla iletiliyor.

Oluşturmuş olduğum API hesabını Sopyo’ya nasıl tanımlarım?

N11 API hesabımızı oluşturduktan sonra Sopyo’ya ilgili API tanımlamalarımızı yapabiliriz. Mağaza Adı kutucuğuna n11’deki mağaza adınızı yazıyoruz. API Anahtarı kutucuğuna mail yolu ile gelen API anahtarınızı, API Şifresi kutucuğuna ise yine mail içerisinde yer alan API şifrenizi yazıyoruz.

Mağaza Durumu kısmından mağazanızın n11.com üzerinde aktif ya da pasif olduğunu belirtiyorsunuz. Ürünler Kataloğa Eklensin Mi? kısmında ise n11’deki ürünlerinizin Sopyo’daki ürün listenize eklenip eklenmeyeceğini seçiyorsunuz. Eğer “ Evet ” seçeneğini seçerseniz n11’deki ürün listeniz(ürünün başlığı, açıklaması, fiyatı, stoğu ve resimleri) Sopyo’ya aktarılıyor. Böylelikle bu ürün listenizdeki ürünlerinizi birkaç adımla diğer platformlarda çok kolay bir şekilde satışa açabiliyorsunuz. Tüm adımları tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırıyorsunuz.

Daha sonra n11.com üzerindeki ürün listenizin aktarım işlemini başlatmak istiyor iseniz sağ üst köşede bulunan N11’den Ürünleri Çek butonuna tıklıyoruz. Bu işlem süresi n11’deki ürün listenizin sayısına göre değişkenlik gösterebilir. (Ortalama 500 adet ürün 30 dakika sürmektedir.)

Total
0
Shares